Маленьким чомусикам

Чому ідуть дощі?

Дощ – саме звичайне явище природи. А що ви про нього знаєте? Ви щось неясне лепече про хмарах: що, мовляв, у хмарах вся справа. Ну, а звідки беруться хмари?


Словом, як не крути, а доведеться розповісти вам зараз, чому буває дощ, як збираються хмари і багато іншого!

Сонце зігріває воду в океані, в морі, в річці, в будь-якій калюжі.

Вода випаровується, перетворюється на прозорий пар і піднімається догори, туди, куди захоплюють її за собою теплі потоки повітря, тому що тепле повітря легше холодного, він завжди прагне помчати вгору.

Піднімається все вище легкий водяна пара від нагрітої сонцем землі забирається він високо, туди, де постійно, навіть у самий спекотний літній день, дуже холодно, як взимку.

Пар теплий, а коли він торкається до холодного повітря, то перетворюється на крихітні крапельки води.

Крапельки легенькі, як пух, вони відмінно тримаються в повітрі, парять і весь час переміщаються, тому що їх підштовхують все; нові й нові потоки теплого повітря, що піднімаються з землі.

Тепле повітря підкидає крапельки ще вище, холодний тягне їх униз, і так вони і літають, крихітні мандрівники, то вгору, то вниз, вони танцюють, зливаються разом, стають більшими.

Їх дуже-дуже багато, і всі разом вони утворюють хмару.

У верхній частині хмари крапельки замерзають - там дуже холодно, вони перетворюються на крижинки, ростуть, важчають, ось вони вже не можуть триматися в хмарі і падають вниз. А падаючи, тануть, бо внизу куди тепліше; знову стають крапельками води, зливаються разом - і на землю йде дощ.

Трапляється іноді, що разом з дощем падають на землю крижані кульки, і дрібні і великі - як коли.

Ви вже здогадалися, що це град!

Він утворюється в тих випадках, коли шматочки льоду не встигають по дорозі розтанути і крижаними кульками лягають на землю.

Дитячий навчальний заклад №28 - 2019 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates