Поради логопеда батькам, як розвивати мовлення дитини

 

 

  1. Спілкуйтеся з дитиною якомога більше, коментуйте свої дії, детально розповідайте про предмети, які її оточують. 
  2. Розмовляйте повільно, грамотно і чітко, ні в якому разі не повторюйте неправильну вимову. Пам’ятайте, що дитині потрібно чути лише правильне мовлення! 
  3. Спонукайте дитину до розмови, ставлячи їй запитання, поступово ускладнюючи їх.
  4. Багато читайте дитині, вчіть переказувати, разом розучуйте вірші, вчіть складати цікаві історії за картинками. 
  5. Обов’язково пояснюйте дитині слова, які їй не зрозумілі. 
  6. Якщо у мовленні малюка прозвучала помилка, потрібно обов’язково її виправити. Виправляти слід спокійно, не перебиваючи і не повторюючи помилку. 
  7. Обмежуйте перегляд телепередач. Не використовуйте телевізор в якості няні або як метод заспокоєння дитини. Замініть телевізор розмовами, цікавими іграми та компанією інших дітей. Саме це стимулюватиме розвиток мовлення вашої дитини. 
  8. Заохочуйте рухову активність малюка. Для швидшого розвитку мовлення дитини більше гуляйте з нею, ходіть, бігайте, грайте в рухливі ігри.
  9. Розвивайте дрібну моторику рук (різноманітні рухи пальчиками й долонями), адже це сприяє розвитку мовлення. Давайте вашій дитині фарби, пластилін, безпечні ножиці для вирізання, нанизуйте великі намистини, ґудзики і купуйте ігри, що вимагають певної спритності пальчиків (наприклад, «шнурівки»). Особливо корисна пальчикова гімнастика! 
  10. Забезпечте своїй дитині спокійну, розмірену обстановку, здорове харчування, достатній сон, багато гуляйте на свіжому повітрі. Будьте терплячими і не забувайте хвалити дитину після кожного успіху!
Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates