Вчимося бути здоровими

ЗАГАРТОВУВАННЯ ДІТЕЙ ВЛІТКУ

 

Літо - це найкращий час для загартовування дитячого організму. Однак, для того, щоб всі ваші зусилля не виявилися марними і дитина не опинився в ліжку з простудним захворюванням, слід знати деякі правила та можливі способи загартовування дітей у літній період. 
Правила загартовування для дітей: 

  •  починайте загартовування як можна раніше (оздоровчі процедури можна проводити з 6-7 дня життя дитини за угодою з педіатром);
  •  загартовуючі процедури необхідно проводити систематично;
  •  збільшуйте час проведення процедури поступово, починаючи від кількох хвилин;
  •  слідкуйте за тим, щоб дитина не замерзла від холодної води або, навпаки, не перегрівся на сонці;
  •  загальні процедури загартовування дітей влітку слід поєднувати з фізичними вправами і масажем;
  •  правильно підбирайте одяг та взуття дитини: вони повинні відповідати температурі повітря, а також бути з натуральних тканин і матеріалів;
  • краще всього проводити загартовуючі процедури у формі гри та розваги.

Як загартовувати дитину влітку?


Основні загартовуючі чинники природні і легко доступні - повітря, вода, сонце. 
Принцип загартовування дітей повітрям заснований на впливі плавних повітряних перепадів повітря на дитячу шкіру. Для цього достатньо дозволяти дитині проводити на свіжому повітрі як можна більше часу. Літні прогулянки повинні становити мінімум 3-4 години вранці і ввечері, уникаючи жаркого сонця в обідні години. Крім того, дитяча кімната повинна регулярно провітрюватися в моменти відсутності дитини. 
Найбільш ефективним способом зміцнення імунітету дітей дошкільного віку вважається загартовування холодною водою. Починати купатися в природних водоймах дитині можна в тиху погоду без вітру, при температурі повітря не нижче +25° і води +23°. До того ж, перші водні процедури не повинні бути довгими - не більше 3-5 хвилин,

 

з кожним разом трохи збільшуючи час проводження у воді. 
Водні загартовуючі процедури також можна проводити і вдома шляхом вмивання, обтирання або обливання дитини водою. Спочатку температура води повинна становити +28°С, потім її необхідно поступово довести до +22 °С, знижуючи кожні 2-3 дні на 1 градус. 
Чудовий оздоровчий ефект надає загартовування дітей сонцем. Ранкове сонце зміцнює дитячий імунітет, а також насичує організм дитини таким необхідним вітаміном D . Головне - не забудьте одягнути дитині панамку або стежте за тим, щоб його голова перебувала в тіні.

Організація харчування дітей у дошкільному закладі

Харчування в дошкільному навчальному закладі "Незабудка" здійснюється на підставі Закону України "Про дошкільну освіту” ст. 35, чинного Статуту закладу та наступної нормативної бази:

1. «Про запровадження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах ” від 22.11.2004 року № 1591);

2. «Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 року № 242/329) ;

3. «Інструкція щодо організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 року № 298/227);

Детальніше...

Швидка допомога при укусах комах

У літній сезон, коли кількість комах, досаждають нам, досягає максимуму, саме час дізнатися про першу допомогу при укусах найбільш поширених представників цього виду.

Наслідки укусу комахи залежать, по-перше, від його виду, а по-друге, від індивідуальних особливостей організму кожної конкретної людини. Адже реакцію викликає не сам факт укусу, а речовини, які комахи вводять під час нього, в результаті чого можливий прояв алергічних реакцій різного ступеня тяжкості.

Детальніше...

Як не захворіти на грип

Головна особливість вірусу грипу – здатність постійно змінюватися (в цьому і підступність захворювання – не встигла людина отримати імунітет на певний штам вірусу, як той вже змінився). На сьогоднішній день медикам відомі три основні різновиди вірусу грипу – А, В і С. Вірус С відрізняється тим, що він стабільний, тобто, якщо людина перехворіла ним один раз, то отримує імунітет на все життя. Тому ним хворіють в основному діти. Вірус грипу В – мінливий, але не настільки, як вірус грипу А, який постійно змінюється – саме він викликає епідемії.

Детальніше...

Лікуємо отит

Майже кожна дитина знайома з отитом. У всіх малюків болять вушка, але батьки не завжди можуть вчасно розпізнати хворобу і швидко її вилікувати.

Що робити, якщо в малюка отит, і як максимально швидко й ефективно йому допомогти, розповідає лікар Комаровський.

Отит - запалення середнього вуха

Середнє вухо - це барабанна порожнина, всередині якої розташовані звукові кісточки.

Основна причина виникнення отитів у дітей - запальні захворювання в носі та горлі, коли порушується прохідність євстахієвої труби.

 

Детальніше...

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates