Тифлопедагог

Використання дидактичних ігор та завдань в процесі корекційно – відновлювальної роботи

Для відновлення гостроти зору і розвитку зорових функцій вихователі і тифлопедагоги використовують спеціальні дидактичні ігри – вправи і завдання, які передбачають тренування зору, формування у дітей певних уявлень про предмети і явища, розвиток зорової уваги і пам’яті.

Важливо пам’ятати, що дидактичні ігри та завдання для розвитку зору і зорового сприйняття підбираються індивідуально для кожної дитини в залежності від стану зору і періоду відновлювальної роботи.

Спеціальні дидактичні ігри і завдання використовуються тифлопедагогом на підгрупових та індивідуальних корекційно – компенсаторних заняттях, а також у другу половину дня вихователем в індивідуальній роботі.

Пропонуємо вашій увазі дидактичні ігри та завдання, які педагоги нашого закладу використовують в процесі корекційно – відновлювальної роботи:

Детальніше...

Поради педагогам, які працюють із слабозорими дітьми

1. При обґрунтовуванні положення корекційно-педагогічної роботи необхідно виходити з теоретичної концепції про закономірне співвідношення навчання, виховання, розвитку дітей з порушеннями зору, про наявність у них первинних і вторинних відхилень, що піддаються корекції, компенсаторним перебудовам, відновленню під впливом спеціально спрямованої навчально-виховної роботи.

Детальніше...

Поради тифлопедагога батькам

Ігри для розвитку тактильно -  рухових відчуттів

Гра «Чарівний мішечок». Розвиваємо вміння знаходити на дотик необхідний об'ємний предмет. У мішечок можна покласти парні предмети, які відрізняються однією ознакою (2 кульки - велика й мала, 2 палички -товста й тонка). Потрібно на дотик визначити предмет і назвати його ознаки, вказати з чого зроблений предмет (скло, метал, дерево, пластмаса, гума, тканина).

Детальніше...

Розвиток дрібної моторики пальців рук дітей з вадами зору. Ігри та вправи.

Розвиток дотику і дрібної моторики дітей із зоровими порушеннями необхідно здійснювати як на спеціальних корекційних заняттях в дитсадку, так і в повсякденному житті під керівництвом батьків.

Пропонуємо батькам для розвитку дотику і дрібної моторики включати дітей у різні види діяльності:

Детальніше...

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates