Новини

Науково-практична конференція "Сучасні підходи до організації освітнього процесу для дітей з порушеннями зору в спеціалізованому закладі дошкільної освіти"

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 
Створено: Вівторок, 04 грудня 2018 Дата публікації Автор: dnz

 

    Улыбаюсь В рамках реалізації конкурсу проектів «Бюджет громадських ініціатив» колективом комунального закладу «ДНЗ №28 ВМР» за підтримки Департаменту освіти Вінницької міської ради 22-23 листопада 2018р. було проведено науково-практичну конференцію «Сучасні підходи до організації освітнього процесу для дітей з порушеннями зору в спеціалізованому закладі дошкільної освіти»

 

     Науково-практична конференція відбувалася в конференц-залі готельно-ресторанного комплекс «Затишок». Метою конференції було привернути увагу громадськості, науковців, педагогів-практиків до проблеми організації освітнього процесу дошкільників з порушеннями зору в сучасних закладах дошкільної освіти. Зусиллями педагогів закладу було створено майданчик для публічного обговорення та фахової дискусії з питань пошуку оптимальних шляхів по підвищенню якості реабілітаційних послуг для дошкільників з порушеннями зору. 
    ◊ В четвер, 22 листопада, проходили пленарні засідання за активної участі голови Департаменту освіти Вінницької міської ради О.В.Яценко, начальника відділу дошкільної освіти та обліку дітей Департаменту освіти Вінницької міської ради Л.П.Гарник, завідувачки комнальної установи «ММК» Н.І.Москальчук. 
Серед доповідачів конференції були: Гребенюк Т.М., кандидат психологічних наук, доцент кафедри тифлопедагогіки Факультету спеціальної та інклюзивної освіти НПУ імені М.П. Драгоманова м.Києва, Гладких Н.В., спеціальний педагог (тифлопедагог) СЗОШ «Надія», психолог-консультант в методі танцювально-рухова терапія, кандидатка педагогічних наук, методистка ГС «Бачити серцем», авторка програми літнього інклюзивного табору «Space camp», фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2017 (Київ), Немаш Л.І., психолог, викладач кафедри психології Вінницького інституту університету "Україна", голова правління ГО "Генерація ідей добробуту" м.Вінниці, Гарлінська О.М.– директор інклюзивно-ресурсного центру м.Вінниці, Старинець М.О., завідуюча лікувально-реабілітаціного відділення Центру матері та дитини, дитячий лікар-офтальмолог, аспірант кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я Вінницького медичного університету, Рожко Н.М., завідувачка дошкільного закладу № 219 м.Києва для дітей з порушеннями зору та інтелекту. 
    ◊ 23 листопада відбулись секційні засідання для тифлопедагогів та для психологів і батьків, які виховують діток із порушеннями зору. Під час секційного засідання тифлопедагогів обговорювались питання сучасних тенденцій спеціальної дошкільної освіти та їх реалізація у створенні корекційно-розвиткового середовища. Зокрема, тифлопедагоги закладу дошкільної освіти №28 презентували власний досвід роботи по створенню корекційно-розвиткового середовища у дошкільному закладі. Крім цього Гарник В.В., вчитель української мови і літератури Вінницької гуманітарної гімназії №1, мати незрячого хлопчика, в минулому – вихованця нашого закладу, презентувала шведський досвід з інклюзії дітей з глибокими порушеннями зору в ЗНЗ. На секційному засіданні для батьків та психологів обговорювались питання психолого-педагогічного супроводу сімей, що виховують дітей з порушеннями зору. Батьки активно обмінювались думками щодо виховання дітей із різними порушеннями зору, а також мали змогу ознайомитись із досвідом виховання тотально сліпих діток. 
       Ми глибоко переконані, що активна взаємодія команди професійних педагогів, компетентних батьків та небайдужих представників громадськості дасть змогу успішно вирішувати питання виховання і розвитку дошкільників з особливостями розвитку, зокрема із різноманітними порушеннями зору.

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates