Маленьким чомусикам

Чому трава зелена?

Зелений лист! Він вбирає в свої клітини вуглекислоту, а виділяє в повітря кисень, це йому потрібно. А для чого?

Сонце - головне джерело життя. Промінь сонця падає на лист. У клітинах листа є зелена речовина, яка називається хлорофіл. І в зеленій частині рослини – в листі, у траві - за допомогою хлорофілу виробляються найважливіші поживні речовини, без яких не може обійтися ніщо живе: ні людина, ні тварина, ні сама рослина. Ці поживні речовини - крохмаль, цукор, білок. З них, головним чином, побудоване наше тіло, тіло тварини і самих рослин.


А виробляє їх зелений лист з вуглекислоти, яку бере з повітря, і води, яка завжди є в клітинах!

У зеленому листі, в його клітинах з хлорофілом працює дивна фабрика. Вона буває, що називається, «на ходу» тільки тоді, коли на неї падає світло. Впав на лист світло - і почалася велика робота життя. Немає світла – і завмирає фабрика зеленого листа.

Ніде більше в усьому світі з усім його різноманіттям, ніде, – тільки тут, в зеленому листі, в зеленій частині рослини, виробляються найважливіші поживні речовини. Зникни раптом зелений лист - і все на нашій планеті Земля вимре!

А чому ж все-таки лист зелений, чому трава зелена?

Завдяки хлорофілу.

Всі перетворення відбуваються в зернах хлорофілу. А хлорофіл поглинає всі кольори сонячного спектру, крім зеленого, зелений промінь він відображає  – і ми бачимо лист зеленим.

Ось чому трава зелена.

 

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates