Маленьким чомусикам

Чому бувають грози?

Свинцеві хмари затягнули небо. Блискавка, гримить грім, потоки води обрушуються на землю, дерева метушаться під сильним натиском вітру.

Гроза! Могутнє, грізне, чудове явище природи!

Гроза – ви помітили?-Зазвичай вибухає після задушливого дня. Величезні темні хмари клубочаться в небі. Дивлячись на них знизу, не скажеш, що вони такі величезні, по декілька кілометрів у висоту! Нам знизу здається, що вони стоять спокійно, ми і не підозрюємо, які всередині них вирують вихори, як потоки повітря мчать знизу вгору і згори вниз. На самому верху таких хмар - сильний мороз, і крапельки води, потрапивши туди, відразу ж замерзають, перетворюються на шматочки льоду. Крижинки стикаються між собою, кришаться і заряджаються при цьому електрикою. Маленькі шматочки льоду залишаються нагорі хмари, а ті, що побільше, не можуть утриматися, вони падають вниз, де тепліше, і швидко тануть. І ось вже верхня частина хмари несе позитивний електричний заряд, а нижня - негативний, між ними проскакує іскра. Блискавка! Блискавка миттєво нагріває повітря навколо, повітря від тепла швидко розширюється, і відбувається вибух. Грім!

Крихітну і цілком безпечну грозу ви можете влаштувати в своїх волоссі, якщо їх причісувати пластмасовою гребінкою. При світлі дня буде чути тільки легкий тріск, а в темряві можна побачити і іскорки. Тому що від тертя і гребінка і волосся заряджаються позитивним і негативним електрикою. І відбувається мініатюрна суха гроза.

Під час справжньої грози від хмари заряджаються і земля, і гори, і дерева. І якщо хмара несе негативний заряд, а гори, і земля, і дерева – позитивний, то іскра проскакує між ними.

... Відвирує гроза. Розсіються темні хмари, стане свіжо, легко дихати. Недарма древні слов'яни шанували бога грози - не тільки грізного, а й милостивого.

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates