Ви щасливі батьки, у Вас народився хлопчик. Але як виховати його справжнім чоловіком, особливо якщо він такий довгоочікуваний і виховується без батька? У такому разі наші поради стануть Вам у нагоді.

 

1. Не намагайтеся зробити його "чоловіком в хаті". Звичайно Ви всім серцем бажаєте, щоб він виріс справжнім чоловіком, господарем, однак існує різниця між "маленьким хлопчиком" і чоловіком, відповідальним за ті речі, які повинні робити дорослі. Жінки після розлучення прагнуть перетворити дитину в дорослого чоловіка, забуваючи про те, що це все ж поки дитина. 

2. Виділіть позитивні риси в чоловіків, з якими Ви стикаєтесь у повсякденному житті. Тобто якщо Ви купуєте своєму синові кросівки, і продавець-чоловік дуже уважний до Вас, підкресліть це, повідомивши, який він уважний до покупців. 

3. Проявляйте фантазію, щоб допомогти Вашому синові вивчити гардероб чоловіка. Починайте з чоловічого гардеробу. Поставте невеликий кошик і покладіть в нього голільне приладдя, крем до гоління, одеколон, зубну щітку Вашої дитини і її гребінець. Дайте їй зрозуміти, що цими речами чоловіки користуються щодня. 

4. Коли Ваша дитина підросте, дізнайтеся, де поблизу є клуби для юнаків, наприклад, для скаутів. Вона неодмінно повинна спілкуватися зі своїми однолітками. Відчуття приналежності до групи, з якою вони асоціюють себе, дуже важливе для самооцінки хлопчиків. 

5. Якщо Ваша дитина активна, змайструйте в її кімнаті перекладину. Фізичні вправи дуже корисні і важливі для всіх дітей, а для хлопчаків вони ще й необхідні для того, щоб "випустити пару", дати вихід енергії. Спершу встановіть поперечину на невеликій висоті, в міру того, як Ваш синочок буде підростати, підвищуйте її. Коли він буде войдувати і хуліганити, просто скажіть, щоб він підтягнувся десять разів. У міру дорослішання, цифру слід збільшувати. 

6. Рольові моделі також дуже важливі у вихованні хлопчика. Вони будуть проявлятися в усіх аспектах життя Вашої дитини. Хлопчиськам необхідне спілкування з чоловіками, але не обов'язково з батьками, як не обов'язковий той факт, що якщо в сім'ї є чоловік, дитина стане справжнім чоловіком у майбутньому. 

7. Насолоджуйтеся тим часом, коли Ви вдвох, і нехай Вас не турбують думки про те, що раптом Ви не додали того, що дитина б неодмінно отримала, якби в родині був батько. Водночас не забувайте, що прав на спілкування з дитиною у батька не менше, ніж у Вас. Виховуючи, робіть акцент на важливість стосунків між чоловіками і жінками, нехай у дитини складеться реалістичне уявлення. 

8. Будьте відповідальні і не забувайте, що повністю замінити батька жінка не може. Не переконуйте дитину в тому, що всі чоловіки негідники. 

9. Підтримуйте активну модель поведінки Вашої дитини. Саме активність є дуже важливою рисою для хлопчика. 

10. У міру дорослішання дитини частіше віддавайте їй ініціативу і прислухайтеся до її думки. Навіть якщо у неї проявляються думки її батька, не виливайте старі образи на дитину.

 

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates