В одних сім'ях діти проводять їх перед телевізором або за комп'ютером, в інших - відправляються з друзями в кінотеатри, комп'ютерні клуби, що аж ніяк не є як корисним, так і дешевим проведенням часу. Спільні вихідні з батьками нерідко обмежуються перевіркою домашнього завдання, обідом або походом до гостей.

 

• «Нудно» - ось слово, яке змушує багатьох дорослих замислитися, чим же зайняти дітей у вільний час. А адже відмінно проведені «сімейні дні» не тільки сприяють згуртуванню всіх членів сім'ї, але і допомагають зрозуміти дитині, як він важливий для батьків, формують його зв'язку з навколишнім світом, та й просто створюють прекрасний настрій і дають заряд бадьорості на весь робочий тиждень, як дорослим, так і дітям.

• Спільні ігри допомагають дітям розвивати здібності, необхідні для того, щоб підготовленими зустріти складний навколишній світ у майбутньому.

 

Пропонуємо кілька ідей, як провести вихідні дні.

Початок дня:

• Почніть день зі «спортивного» сніданку, нехай діти допоможуть вам сервірувати стіл корисними продуктами, які забезпечать всю сім'ю енергією під час насиченого пригодами дня: сир, йогурт, каші із цільних злаків, свіжовичавлені соки (необов'язково, щоб це були апельсини, це можуть бути яблучний або морквяний сік).

• Наступний крок - вирушайте з дітьми на природу (взимку - катання на санках, ковзанах або просто гри в сніжки), влітку - рухливі ігри на свіжому повітрі, а басейн - в будь-який час року.

• Альтернативою можуть послужити похід в гори чи експедиція міськими парками. Заздалегідь розробивши маршрут і намалювавши карту із зазначенням пам'яток, пам'ятників, місць відпочинку і кінцевої мети подорожі, можна перетворити цю подію в цікаву пригоду. А свіже повітря і фізична активність так заряджають енергією і пробуджують апетит! У літній час поставте мету - зібрати гербарій, сфотографувати найкрасивіший пейзаж або підкорити вершину найближчої гори.

• Принесіть з експедиції гілки, шишки, листя, корчі, все, що захоче дитина. З них разом з дітьми Ви зможете створити вироби, які стануть чудовими подарунками, зробленими «своїми руками» для бабусь і дідусів.

Порада: вирушаючи на природу, не забудьте захопити фотоапарат і напої для дітей.

• Нерідко активні пригоди з дітьми можуть бути зіпсовані з'явилися болями в м'язах, суглобах або зв'язках у батьків, незвичних до настільки активним фізичним навантаженням. Для того, щоб ці неприємності не затьмарили веселий «сімейний день», краще всього використовувати сучасні протизапальні препарати для місцевого застосування, які допоможуть Вам позбутися неприємних відчуттів і, крім того, не зроблять негативного впливу на організм в цілому. Радимо скористатися гелем Диклоран ® Плюс, який завдяки комбінованому складу володіє вираженим протизапальним ефектом, усуває біль, набряк і запалення. Диклоран ® Плюс гель зручний у застосуванні, не забруднює одяг, добре вбирається і «діє лише там, де болить».

• Якщо у вас немає можливості відправитися на природу, а фінанси не дозволяють відвідати басейн або аквапарк, та й за вікном похмура погода, влаштуйте удома «полювання за скарбами», від якої діти прийдуть у захват. Для неї не потрібно нічого, крім заздалегідь підготовленої карти і декількох захованих предметів - «віртуальних скарбів». Діти отримають можливість розвитку навичок вирішення проблем та формування командного духу, а також порцію відмінного настрою.

Поповнення сил: не дивно, що після настільки насиченою програми апетит розіграється не на жарт. Можна відвідати кафе, але краще і дешевше влаштувати обід вдома, приготувавши його спільно, перетворивши заняття в захоплюючу гру. Для того, щоб поповнити організм вітамінами та мікроелементами, використовуйте більше овочів і фруктів. Роздайте ролі: шеф-кухаря, кухарчука і офіціанта, прикрасьте страви фігурками і веселими пиками. Участь у приготуванні таких страв порадує дітей не менше, ніж сам обід і згуртує командний дух сім'ї.

Порада: для того, щоб процес не зайняв занадто багато часу, заздалегідь підготуйте напівфабрикати.

• Частину, що залишилася дня, швидше за все, захочеться провести в більш спокійній обстановці. Наприклад, приводячи в порядок сімейні фотографії або створюючи альбом сімейної хроніки, що ілюструє пригоди за день, використовуючи малюнки, знахідки, принесені з природи.

• Такий день напевно запам'ятається всім членам сім'ї, а особливо дітям.

• Не забувайте, що батьки - це колишні діти і відмінним з'єднувальною ланкою між поколіннями батьків і дітей може стати гра. Пам'ятайте, що наші діти - це наші найвідданіші фанати. Будьте з дітьми природні і не бійтеся спільних експериментів!

 

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates