Для більшості дітей домашній театр - це знаменна подія, адже це куди цікавіше, ніж традиційні ігри. Ви зможете розігрувати разом кумедні сценки, знайомити малюка з казкою та її героями, вносити елемент фантазії. Повірте, дитина сама не помітить, як стане головним учасником і режисером казки. Пробуйте все разом з вашим чадом і станете для нього найкращим другом і помічником. Створюючи домашній театр, ви вчитеся разом робити ляльок, шити костюми, малювати декорації, писати сценарій, оформляти сцену і, звичайно ж, показувати сам спектакль.

 

Домашній ляльковий театр для найменших

Для самих маленьких ідеально підійде ляльковий театр, оскільки вони ще не готові розучувати ролі і виходити на сцену перед батьками або родичами. Ляльковий театр дуже схожий на звичайну гру з іграшками. Для малюків підійдуть знайомі народні казки. 

Не забувайте фантазувати: введіть нових персонажів, додайте смішні епізоди або ж переробіть кінцівку. 

Не менш цікаво скласти і розіграти власну історію. Для початку буде краще, якщо ви самі розіграли виставу. А з часом малюк включиться в гру, вибравши для себе улюбленого персонажа. Ляльковий театр можна купити, або створити своїми руками, вирішувати вам.

 

Костюми і декорації для домашнього театру

Діткам трохи старшим можна перейти від лялькового театру до «справжньому» з ролями, костюмами і декораціями. 

При підготовці костюмів в хід підуть старі сукні, клаптики тканин, хустки. 

Для гриму пожертвуйте вмістом своєї косметички, напевно там знайдеться багато вже непотрібної косметики. 

Музика - ось що допомагає ожити казці. Щоб спектакль став більш веселим і яскравим, можна підібрати музичний супровід. Запишіть на диск і вмикайте неголосно музику під час представлення. 

Натягніть мотузку і повісьте на неї великий шматок полотна або гардини - от і вийшла ширма. Прикрасити ширму можна вирізаними з паперу квітами, пташками, зірками або сніжинками, залежно від вашої фантазії і теми спектаклю. 

Який же театр без декорацій? Їх підготовка в домашніх умовах може зайняти час. Декорації робіть так, щоб їх можна було використовувати в інших виставах. Наприклад, дерева можна з одного боку розфарбувати зеленим, а з іншого боку жовтим кольором, щоб показати осінь і літо. Можна натягнути нитку і на неї повісити, вирізані з картону, сонечко і хмари. Творіть разом з крихтою, придумуйте разом, що ще можна зробити. 

 

Корисні поради для організації домашнього театру

Дитина із задоволенням візьме участь в оформленні сцени. Не важливо, якщо щось буде вирізано і розфарбоване неакуратно, важливо, що дитина це робив із задоволенням. Творіть разом з малям, придумуйте з ним. 

Для себе залиште роль оповідача - має ж хтось вести розповідь: «Жили-були дід та баба ...» і керувати всім процесом: стежити за виходом маленьких артистів, підказувати слова, якщо хтось розхвилюється. 

Головне пам'ятайте, що діти - не актори. У них не вистачить терпіння вивчити свою роль на зубок, тому не намагайтеся домогтися від них акторської віддачі і ідеальної злагодженості. Так ви легко можете відбити інтерес до вашої захоплюючою затії. 

Не шкодуйте часу на домашні постановки - результат буде коштувати того, адже для дітлахів це справжнє свято. 

Можна влаштувати справжнє свято. Вручіть театральні квитки, спеціально намальовані з цієї нагоди, родичам, сусідам чи близьким. Також не забудьте влаштувати антракт з солодощами та напоям. 

 

Користь домашнього театру

Домашній театр допоможе навчити дитину правильно вести діалог, шукати вихід зі складних ситуацій, розвивати пам'ять і самостійність мислення, збагачувати словниковий запас. А дитяча пам'ять збереже яскраві враження про ваш захоплюючому спільному часу проводження. 

Театралізовані ігри розвивають у дітей виразну мову та творчі здібності. І хоча захоплення домашнім театром, як правило, закінчується разом із дитинством, навички спілкування, імпровізації, фантазії, а головне - розмовні навички залишаються. Будь-які виступи розкріпачують дитину і допомагають побороти сором'язливість.

 

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates