Ви запитаєте, чому саме ліпимо? І від яких шкідливих звичок будемо позбуватися? Все дуже просто: ліпити будемо, так як це дуже корисно для розвитку дрібної моторики, посидючості, уваги. Та й взагалі, дитина робить для себе приголомшливе відкриття - з нічого можна зробити щось, можна його змінити і переробити! І головне - це легко!

Давайте розберемося: 

Навіщо потрібні заняття ліпленням?

Коли починати ліпити з дітками?

Чим ліпити? Як ліпити?

 

Навіщо потрібні заняття ліпленням з дітьми

Прийнято вважати, що заняття ліпленням призначені для дітей від 3 років і старше. Адже роботи вимагають чималих зусиль і вмінь. Давайте подивимося на пластилін по-новому. Цей матеріал можна і потрібно використовувати в розвитку малюків. Заняття ліпленням приносять дітям величезну користь: чудово розвивають моторику рук, а також вчать дітей образному і конструктивному мисленню, пробуджує фантазію, інтерес до осягнення нового, вчить самостійності, посидючості, виховує в маляти потреба доводити почату справу до кінця. Не кажучи вже про ту радість, яка з'являється в процесі, можливість гри з тим, що створюєш, гордість за те, що створив своїми руками. 

Особливо корисними будуть уроки ліплення для хлопчиків, адже вони так люблять все ламати, розбирати і переробляти. А скільки зауважень і окриків отримують енергійні пустуни, коли ламають дорогі магазинні іграшки! При грі в пластилін чи глину ми можемо дозволити дитині ламати свої іграшки, скільки йому заманеться. 

 

Коли починати заняття ліпленням?

Тут точно так само як і з малюванням: чим раніше, тим краще. Просто чим раніше ви почнете такі заняття, тим більше самоорганізації і зусиль вам потрібно. У 6-8 місяців, коли малюк вже впевнено сидить, не так тягне все в рот, буде зручніше. Все одно, на перших заняттях ліпленням ручки малюка завжди у ваших і всі маніпуляції робите Ви, але за допомогою дитячих ручок. 

Чим же можна ліпити? Як ліпити?

Ліпити можна: глиною, пластиліном, пластикою, гіпсом, мокрим піском, вологим снігом, тестом. Саме з тесту ми і почнемо, так як в нашому випадку, коли ми починаємо з найменшими дітками, тісто є самим безпечним і екологічно чистим матеріалом. До того ж, якщо випадково дитина відкусить шматочок солоненьке тесту, навряд чи захоче повторити цю процедуру ще разочок. 

 

Рецепт солоного тіста 

Всипте в миску 1 склянку солі і 1 склянку борошна і перемішайте сіль з борошном столовою ложкою. Потім влийте 1 столову ложку рослинного масла і півсклянки води, перемішайте ложкою і місіть руками до однорідного стану так само, як звичайне тісто. Воду можна замінити киселем з крохмалю, тоді маса буде набагато пластичніша. 

Рецепт киселю: 

1 столову ложку крохмалю розчиніть в 1/2 склянки холодної води. А ще 1 склянку води нагрійте в маленькій каструльці до кипіння. Влийте в киплячу воду розчин крохмалю, помішуючи. Коли вміст каструлі загусне і стане прозорим, вимкніть вогонь. Дайте киселю охолонути і влийте його в суміш борошна з сіллю замість води. 

 

Вироби із солоного тіста

Вироби із солоного тіста сушити легко - просто на повітрі. Розписувати можна абсолютно будь фарбою, а якщо ще й покрити лаком - збережуться на століття. 

Ліплення з глини і гіпсу не менш цікава дітям, ніж ліплення з пластиліну тому, що виліплені вироби можна розфарбовувати. 

Вже в 3-4 роки, коли дитина перестає все пробувати на смак, можна спробувати ліпити і з них. Однак не варто залишати дитину наодинці з глиною і особливо з гіпсом! У цьому випадку ваша творчість має бути тільки спільною. Ліплення з глини і гіпсу вимагає від дорослих хоча б невеликого знання технології ліплення і техніки безпеки (наприклад, при розведенні гіпсу дитині обов'язково потрібно надіти захисні окуляри). 

Обов'язково розповідайте маляті про те, що він робить, як і чим. А в кінці заняття разом помилуйтеся на свою роботу, опишіть, своє творіння, похваліть малюка. Діти завжди чекають від нас підтримки та заохочення, для них дуже важлива ваша оцінка дорослого. Тому не забувайте хвалити виліплені дитиною вироби і радіти його роботі, а він, у свою чергу, зробить все, щоб порадувати вас своїми творчими здобутками.

 

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates