Оздоровічі технології

 

Що відчуваєте ви, коли бачите пісок? Ні, не на будівництві, а на пляжі або можна згадати ще дитячий майданчик і сипучу дитячу радість під грибком. Згадали дитинство?А пісок той теплий, до шкіри ласкавий та лагідний. Його хочеться торкатись, сипати крізь пальці, спостерігати за піщинками, що ніби притягують сонячні промені. Приємне відчуття, правда?

Пісок може бути корисним, заряджаючи нас теплом на холодну зиму. Його використовують психологи у роботі з дітьми, як спосіб позбавити фобій, навіть метод такий є – піскотерапія.

Щодо захоплень, то крім малювання на гладенькому обцілованому сонцем і хвилями піщаному березі, крім будівництва піщаних фортець є іще малювання піском на склі – основа пісочної анімації.

Неабияке задоволення можна отримувати хоч щодня, якщо навчитися піском малювати. Тут тобі й політ творчої думки, і натхнення, і радість творення, і приємні відчуття від ніжності матеріалу…

Малюнки піском пронизливо щирі, фігури чуттєві, візерунок трепетний і… беззахисний, адже він легко може бути зруйнований вітерцем чи необережним рухом. Малюнки живі, адже основа такого малювання – метаморфоза, образи змінюють один одного. Це диво схоже на анімацію і зачаровує настільки, не відвести погляду…

А як приємно спостерігати за дивом, яке створює митець!

Як все починалось…

Особисто я закохалася у цей вид мистецтва під час перегляду передачі «Таланти твої, Україно». І до цього часу вважаю Ксенію Симонову дуже талановитим художником. Та почали малювати піском західні художники. І зрозуміло, що справжніх майстрів цієї гарної справи у нас не так багато. Адже досягти бездоганної техніки вдається лише після багатьох годин наполегливих тренувань і захоплення цим мистецтвом. І звичайно, не обійтися без художнього таланту, хоча лише його одного й буде замало.

 

Та техніка малювання піском або sandart, вимагає мінімум реквізиту: спеціальний стіл із скляною стільницею, підсвітлення знизу і достатню кількість дрібненького піску. Якщо ж ви захочете влаштувати справжнє шоу, то потрібен відповідний антураж і без музичного супроводу теж не обійтись. Крім того знадобиться проектор, який передаватиме на екран те, що відбувається на столі – щоби глядачі могли спостерігати за створенням дива.

Звичайно, малювання неможливе без вправних рук майстра, який легеньким рухом змінює лінію сюжету пісочної анімації, перетворюючи одну картину іншу.

Робота художника складна, адже він не має права на помилку. Живописець, що працює олівцями, або фарбами, може «поправити» не дуже вдалі елементи, стерши їх або замалювавши, то майстер малюнка піском все робить на очах у публіки. В нього немає другого шансу.

Спитаєте, чи варто вчитися?…

Вирішуйте самі, звичайно – студій, які навчають малюванню піском є вже достатньо. В них навчаються і дорослі, і діти. Чи є сенс починати нову справу?

• Дії з піском впливають на швидкість розвитку процесів пізнання – тренують увагу, зосередженість, уяву і образне мислення, що просто необхідно дорослим, а ще більше – малюкам.

• Вправи з піском допомагають розкрити творчий потенціал та розвити комунікаційні навички.

• Малювання піском на склі, як і будь-яка арт-терапія, допомагає досягти гармонії в собі, гармонізувати власний простір, позбавитись психологічних проблем, виховати позитивне ставлення до навколишнього світу.

• Малювання піском фізично корисно, бо воно розвиває дрібну моторику.

Тож ви бачите – це захоплення не лише приємне, а й дуже корисне. І навчитися цьому ви можете самостійно, а потім створювати настрій у будь-якій компанії, рідним та близьким.

 

Метод піскотерапії - не лише ефективний засіб розвитку уяви та творчості дитини, а й засіб допомоги їй в різних скрутних або психотравмуючих ситуаціях, наприклад:
- під час адаптації до будь-яких змін у житті дитини: прихід до дитсадка, зміна дитячого колективу, народження брата чи сестри;
- у гармонізації внутрішнього стану: наприклад при негативізмі, образливості, конфліктності, агресивності, тривожності, низькому рівні комунікативних здібностей;
- при переживанні будь-яких травмуючих ситуацій: наприклад біль при розлученні батьків, утраті близьких.
Метод піскотерапії - навчити дітей елементарних форм вербалізації власних переживань, оволодіння навичками практичної діяльності в піску.

 

 

Основні завдання психологічної служби ДНЗ:

- профілактика дезадаптації новоприбулих дітей;

- формування психологічної готовності до навчання в школі;

- розвиток і корекція емоційної та пізнавальної сфери дошкільників;

- консультаційна робота з педагогами і батьками з питань розвитку, навчання та виховання малюків.

 

Піскова терапія як метод гармонійного розвитку дітей.


Дитині дошкільного віку притаманні велика вразливість і чутливість. І з кожним роком збільшується кількість дітей, які мають емоційні проблеми: тривожність, невпевненість у собі, низьку самооцінку, агресивність, збудливість, невміння встановлювати взаємовідносини з однолітками.
Останнім часом спостерігається використання різноманітних психокоригуючих методик, психотерапевтичних технологій, які допомагають дітям розв'язати свої внутрішні проблеми. Серед них належне місце посідають ігри з піском.
Піскова терапія є відмінним засобом для " турботи про душу". Це засіб допомоги дитині в різних психотравмуючих ситуаціях. Пісок знімає стрес і допомагає малюку самостійно справитися з внутрішньою проблемою, поліпшує його емоційний стан: гіперактивних пісок врівноважує, скутих розслаблює, тривожних заспокоює, агресивних втихомирює. Адже коли дитина торкається піску, вона заземлює свої негативні думки, поганий настрій.
Піскова терапія допомагає дітям вилікуватися від неврозів, позбавитися від тривожності, страхів, агресії.
Крім того, торкаючись руками піску малюк розвиває свої кінетичні відчуття, дрібну моторику, окомір, творчі здібності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates