Поради батькам

 

ПРОФЕСІЯ -  МАМА

        Як не крути, а без мами в житті ніяк. Недарма кажуть, що саме з нею у дитини найтісніший зв'язок. Хоча, безперечно, коли йдеться про виховання, то ролі батьків мають розподілятися порівну.

        Це ж стосується не лише виховання, а й фізіологічних, безпосередніх потреб: малюк з першого поруху свого серця повністю залежить від матері. Якщо ви дбайлива мати, з особливою увагою та любов’ю задовольняєте ці потреби, то немовля відчуває себе в безпеці, росте здоровим.

        Чи відомо вам, що дитина гостро сприймає навіть мамин настрій? Моя знайома якось скаржилася на різкі, безпричинні перепади у поведінці 8-місячної доньки. Тиха й спокійна дівчинка, ніколи б не подумала, що вона може капризувати. Виявляється, вередувала зовсім не без причини, а якраз у ті моменти, коли мамі доводилося скрутно: сварилася з татком або виникали якість проблеми. Та й причина не лише у молоці матері, через яке нібито передаються негативні емоції. Справа – у настрої. Нервове напруження може супроводжуватися підвищеним викидом « гормону тривоги» - адреналіну. Але вірогіднішим залишається інша версія: коли мама хвилюється, її поведінка змінюється навіть непомітно для неї самої. Вона – доросла жінка, звикла радіти й сумувати. Але ж дитина все це відчуває! Тому й доводиться розплачуватися крихітці не лише сумним виразом обличчя, а й відчути на собі необережне ставлення, подекуди нехтування: мамині рухи стають різкими, інтонації – менш ніжними, обличчя – непривітним.

        Психологи усього світу радять якнайбільше висловлювати любов до своєї дитини. Адже коли маля не отримує її, виростає невпевненим. Якщо хоч на деякий час залишається  занедбаним емоційно, то, можливо, на все життя залишиться морально неповноцінним!

        Відомо, що мозок немовляти дуже активний. А збудження відчуттів смаку, дотику, слуху, зору, нюху налагоджують розумову діяльність, розвивають її. Придивіться, коли воно споживає материнське молоко, завжди вдивляється в риси обличчя матері, чує її голос, відчуває навіть стукіт серця. Вченими відзначено, що така активність стимулює розумову функцію. А вона здатна розкритися у більших інтелектуальних можливостях уже в дорослої людини.

        Завжди можна знайти правильний підхід до виховання, догляду, розвитку дитини як розумово, так і емоційно. Не дарма ж стверджують, що найважча з професій – це професія бути хорошою мамою.

 

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates