Поради батькам

 

CКОРО В САДОЧОК, АБО ЯК ПОЛЕГШИТИ АДАПТАЦІЮ ДО НОВОГО СЕРЕДОВИЩА?

Рано чи пізно настає момент, коли ви вирішуєте віддати дитину у садочок.  Це виховує самостійність і дає малюку більше можливості для спілкування з однолітками, а все це, своєю чергою, полегшить майбутній процес адаптації дитини у школі. Однак дітям будь-якого віку не так уже й просто почати відвідувати дитячий садок, адже в їхньому житті з’являються нові і не завжди приємні зміни. Цей процес вимагає багато психічної енергії, що часто перенапружує ваших крихіток.

Процес адаптації відбувається у всіх малюків по-різному, дехто починає плакати з першого ж дня, дехто починає відвідувати садок спокійно, а через кілька днів відмовляється туди йти. Всі діти різні, тому кожен хвилюється по – різному. Є такі, які адаптуються одразу і безболісно, але їх дуже мало. Як діткам легше адаптуватися до садочка?

У присутності дитини завжди згадуйте садочок лише з позитивного боку. Навіть якщо ви не всім задоволені. Тим більше не намагайтеся навіяти малюку негативне ставлення до вихователів, навіть якщо не в усьому з ними згодні.   

Не змінюйте розпорядок дня дитини навіть на вихідні. Так, ви можете лишити його спати трішки довше, але трішки, а не до обіду. До речі, якщо дитині треба відсипатися, і вона втомлюється протягом тижня, значить, ви не правильно організували день малюка.

Зараз не час відучувати від деяких звичок. Зачекайте, доки закінчиться процес адаптації.

Постарайтеся, щоб удома дитину оточувала спокійна і неконфліктна атмосфера. Хваліть її за успіхи, розмовляйте, кажіть ласкаві слова.         

Будьте терплячі до капризів. Вони виникають через перевантаження нервової системи. Обійміть малюка і спробуйте переключити його на якийсь інший вид діяльності.

Дайте дитині в садок м’яку іграшку. Це своєрідний замінник мами. Він ходитиме з малюком у садок і завжди буде поряд, а притискаючи до грудей щось із дому, дитина буде спокійніша.

Розповідайте казки. Вигадайте казку про якесь звірятко чи дитинку, яким також було спочатку в садочку сумно. Але потім вони потоваришували з іншими дітками і вихователями.

Збираючи малюка в садок, розмовляйте з ним спокійно, впевнено. Розповідайте, що ви робите (вдягаєтеся, снідаєте), дитина має розуміти, що це звичайний день. Не виказуйте свого хвилювання! Діти це відчувають.

Обов’язково скажіть, коли його заберете. Конкретний час заспокоїть малюка.

Вигадайте ритуал прощання і не затримуйтеся. Помахали ручкою дитині і йдіть. Не затримуйтеся надовго, адже що більше ви вагаєтеся при прощанні, то більше переживає дитина.

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates