Поради батькам
ЯК ПОЛЕГШИТИ ПРОЦЕС АДАПТАЦІЇ?
У присутності дитини завжди згадуйте садочок лише з позитивного боку. Навіть якщо ви не зовсім задоволені. Тим більше не намагайтеся навіяти малюку негативне ставлення до вихователів, навіть якщо не в усьому з ним згодні.
Не змінюйте розпорядок дня дитини навіть на вихідні. Так, ви можете лишити його спати трішки довше, але трішки, а не до обіду. До речі, якщо дитині треба відсипатися, і вона втомлюється протягом тижня, значить, ви неправильно організували день малюка.
Зараз не час відучувати від деяких звичок. Зачекайте, доки завершиться процес адаптації.
Постарайтеся, щоб удома дитину оточувала спокійна і неконфліктна атмосфера. Хваліть її за успіхи, розмовляйте, кажіть ласкаві слова.
Будьте терплячі до капризів. Вони виникають через перевантаження нервової системи. Обійміть малюка і спробуйте переключити його на якийсь інший вид діяльності.
Дайте дитині в садок м’яку іграшку. Це своєрідний замінник мами. Він ходитиме з малюком у садок і завжди буде поряд, а притискаючи до грудей щось із дому, дитина буде спокійніша.
Розповідайте казки. Вигадайте казку про якесь звірятко чи дитинку, яким також було спочатку в садочку сумно. Але потім вони потоваришували з іншими дітками і вихователями.
Збираючи малюка в садок, розмовляйте з ним спокійно, впевнено. Розповідайте, що ви робите (вдягаєтеся, снідаєте), дитина має розуміти, що це звичайний день. Не виказуйте свого хвилювання! Діти це відчувають.
Обовязково скажіть, коли його заберете. Конкретний час заспокоїть малюка.
Вигадайте ритуал прощання і не затримуйтеся. Помахали ручкою дитині і йдіть. Не затримуйтеся надовго, адже що більше ви вагаєтеся при прощанні, то більше переживає дитина.
Придумайте та від репетируйте кілька різних способів прощання (прогладжування по спинці, повітряний поцілунок, “секретне слово”).
Батьки не повинні допускати перерви у відвідуванні дитячого садка, тиждень удома. Це не тільки не допоможе дитині адаптуватися, але й продемонструє йому, що є інший варіант, якого можна всіма силами добитися, це може перерости у серйозні нервові захворювання та розлади.
Батькам не слід залишати дитину в д/с на цілий день! Перший тиждень на 2-3 год., потім час необхідно поступово збільшувати до 5-6 годин.
Головне – будьте терплячими!.