Йдемо з дитиною до театру

 

Влаштуйте своїй дитині свято – запросіть її до театру. Але щоб похід до театру став справжнім святом для дитини, а не розчаруванням, слід докласти невеликих зусиль.

Навіщо дитині театр?

У дитячому театрі панує атмосфера казки. Малюк щиро вірить у події на сцені, співчуває героям, допомагає творити добро, а отже легко засвоює правильні моделі поведінки, а дії негативних героїв відкидає як неприйнятні для себе. Крім того, театр збагачує мову малюка новими словами і виразами, розвиває емоційно: малюк вчиться відчувати чужі почуття, співпереживати. Не слід забувати і про естетичний розвиток, адже театр поєднує кілька мистецтв: риторику, музику, живопис, пластику, танець.

В якому віці і в який театр йти з дитиною?

Театр – особливий вид мистецтва. Тому виставу слід обирати з огляду на вік дитини. Малюкам 3 -4х років буде зрозуміліша лялькова вистава,особливо казки про тварин: « Рукавичка», «Колобок», «Хто сказав Няв?». Не думайте, що дитині буде не цікаво дивитись знайомі сюжети: навпаки, малюк зрадіє знайомим персонажам, ніби зустріне старих знайомих. До того ж режисери часто вигадують для старих героїв нові пригоди.

Дітям від 5 років сподобаються вистави про Алі – Бабу, Снігову Королеву, Попелюшку, Буратіно, тощо. Бажано прочитати дитині казку перед переглядом, тоді вона легше зрозуміє, що відбувається. Ну і звичайно, всім дітям сподобаються вистави до різноманітних свят.

З чого починається театр?

Перед виставою створіть атмосферу радості, хорошого настрою. Виберіть разом святковий одяг. Якщо дитині, яка йде до театру вперше, заздалегідь пояснити, куди вона йде, яку виставу буде дивитися, як поводяться виховані діти в гардеробі, фойє, то ви будете мати значно менше клопоту і значно більше користі.

Якщо ви йдете до театру вперше, розкажіть дитині, що таке театр наприклад так: « Театр – це палац, де показують казки. І показують їх люди – актори, або ляльки, яких тримають актори – лялькарі. Казки та історії, які показують у театрі, називаються виставами. А ми будемо їх дивитися, тому ми – глядачі. Кожен глядач має своє місце у залі. Наші місця вказані на квитку. Актори показують вистави зі сцени. Сцена має завісу, яку відкривають перед виставою. Під час вистави буде звучати музика, гаснути світло, запалюватимуться різнокольорові лампочки і прожектори – щоб глядачам було цікавіше. Ми йдемо дивитися виставу, яка називається «…»

Якщо це не перший ваш похід, ви можете розширити знання дитини про тих, хто готує виставу : драматургів, режисерів, акторів, костюмерів, художників, композиторів тощо.

Як поводитися в театрі?

Обов’язково розкажіть про правила поведінки в театрі:

•    На виставу потрібно приходити вчасно.

•    Верхній одяг залишати в гардеробі.

•    Якщо ви запізнилися, сідайте на крайні місця, якщо вони вільні. Якщо ні – проходьте до свого місця лицем до глядачів.

•    Під час вистави треба поводитись тихо. Не можна голосно розмовляти, стрибати, бігати, вставати з місця. Поставте мобільники у віброрежим. Запитувати щось у мами слід «на вушко», а краще – почекайте до антракту.

•    Виховані люди не їдять в театрі! В антракті біжіть до буфету. Цукерки і тістечка – необхідні атрибути до свята. Якщо ціни вам не по кишені, купіть солодощі заздалегідь, а потім « сходіть» за ними в буфет. Адже поласувати можна і у фойє, якщо всі столики зайняті.

•    Коли вистава закінчилася, слід подякувати акторам гучними оплесками. А ще акторам приємно, коли їм дарують квіти.

Вистава триває!

Свято можна зробити не тільки приємним, а й корисним. Тож поговоріть з дитиною після вистави, поцікавтеся, що сподобалося, що ні чи захоче вона ще раз сюди прийти. Можна поставити такі запитання:

•    Чи сподобалася вистава?

•    Хто головні герої?  Що відбувається з головними героями?

•    Хто з головних героїв вистави найбільше сподобався? Чому?

•    Чи переживав ти за героя? Чи хотів допомогти? Як саме?

•    Чи хочеш ще раз прийти до театру?

Для старших дітей такої розмови буде замало. Діти 6 – 7 років вже можуть не лише розповісти про героя, а й про свої почуття та емоції, які викликала у них вистава. Зазвичай вони хочуть поділитися думками і враженнями. Допомогти їм в цьому може така бесіда:

•    Про що ти подумав, коли…?

•    Що ти відчував, коли головний герой…?

•    Що б ти зробив на його місці?

Спробуйте придумати разом свої варіанти розвитку подій або й інше закінчення казки.

Зазвичай після перегляду вистави дитина ще раз переживає події, що сталися з героями. Ви можете продовжити свято: розіграйте вдома сценки з іграшками або малюнками. Старші дошкільники можуть разом з вами переодягтися в театральні костюми ( у вашому гардеробі напевно знайдеться щось підходяще) і показати в ролях уривки з казки членам родини, які не ходили з вами в театр. Але спочатку порепетируйте: разом імітуйте голоси тварин, людей, потім спробуйте зобразити тварин, ходу людей.

І хтозна, можливо, через роки уся ваша родина ходитиме до театру, де головну роль буде грати ваша дитина!

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates