Як відповідати на дітячи питання "Чому?" і "Навіщо?"?

До питань дитини треба відноситись з повагою, не відвертаючись від них. Уважно вслухайтесь в дитяче питання, намагайтесь зрозуміти, що зацікавило дитину в тому предметі, явищі, про яке вона запитує.

Давайте короткі і доступні розумінню дошкільника відповіді, не використовуйте при цьому складних слів, книжкових зворотів мови.

Відповідь повинна не лише збагатити дитину новими знаннями, але й спонукати її до подальших розумінь, спостережень.

У відповідях на питання дитини намагайтеся зацікавити її в спостереженнях за оточуючим життям, намагайтесь почитати їй книгу, розглянути ілюстрований матеріал.

Відповідаючи на питання дитини, впливайте на її почуття, виховуйте чуйність, гуманність, тактовність до оточуючих людей.

Якщо відповіді на питання дитини вимагають повідомлення складних, недоступних розумінню дошкільника знань, не бійтесь йому сказати: “Поки що ти малий і не можеш дещо зрозуміти. Будеш вчитися у школі, багато взнаєш, і зможеш сам відповісти на своє питання.” 

Загалом відповідати на дитячі запитання потрібно. Але… не на всі. Це геть не означає, що варто втекти від відповіді. Просто існує багато запитань, на які малюк і сам цілком може відповісти, якщо трохи поміркує. Навчіться виділяти такі запитання зі шквалу «чому» і «навіщо». Так ви навчите свого малюка думати, допоможете зробити важливий висновок: неможливо знати все, але є багато речей та явищ, які можна зрозуміти самостійно. Просто запитайте малюка «А ти як гадаєш?»

Як бути, якщо запитання загнало вас у глухий кут? Скористайтеся почуттям гумору, пам’ятаючи про вік малюка. Пофантазуйте – відповідь може бути трохи казковою, зате приємною і доступною для розуміння дитини. Батькам важливо підтримати дитину в бажанні запитувати і здобувати інформацію, і тоді потяг до нових знань залишиться з ним на довгі роки.

Стимулюйте малюка ставити запитання, обговорюючи з ним з раннього дитинства доступні для нього теми. Якщо малюк знатиме, що ви завжди готові його вислухати і відповісти на всі його «чому» і «навіщо», то дорослішаючи і стикаючись з більш серйозними питаннями – про добро і зло, любов і дружбу,– за допомогою та поясненнями він знову звернеться до вас.

Дитячий навчальний заклад №28 - 2020 рік. Всі права захищені.
Download Joomla Templates